Przed powierzeniem prowadzenia zajęć z dziećmi osobie, z którą nawiązana została umowa zlecenia, należy upewnić się, że spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Do tych zalicza się nie tylko konieczność posiadania kwalifikacji i spełnienie warunku niekaralności. Choć przepisy nie wskazują na to wprost, każdy nauczyciel musi poddać się badaniom sanitarno-epidemiologicznym.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Przepisy nie zawierają wykazu stanowisk pracy podlegających obowiązkowym badaniom do celów sanitarno-epidemiologicznych. Sprawdź zatem, jak ustalić, którzy pracownicy przedszkola mają obowiązek wykonać takie badania.
Wszyscy nauczyciele i pracownicy przedszkola, którzy mają kontakt z dziećmi, powinni zostać skierowani na badania sanitarno-epidemiologiczne. Wprawdzie nie mają one terminu ważności, ale o konieczności ich odnawiania, na podstawie oceny ryzyka pracy na danym stanowisku, może zdecydować lekarz.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.