Agresja wśród dzieci uczęszczających do przedszkola jest stosunkowo często spotykanym zjawiskiem. Zdarza się jednak, że problemem jest nie tylko zachowanie dziecka, ale również postawa rodziców, którzy nie chcą współpracować z przedszkolem i poradnią psychologiczno-pedagogiczną. Podpowiadamy, co zrobić, żeby zobowiązać rodziców do współpracy i przeprowadzenia badań dziecka i wyjaśniamy, jak w praktyce radzić sobie w sytuacji, gdy rodzice nie wyrażają oczekiwanego zaangażowania. Należy pamiętać, że niezależnie od rozpoznanych form agresji, przedszkole powinno pomóc dziecku, także w kontekście obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa pozostałym wychowankom.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Dyrektor przedszkola nie ma prawa ograniczać czasu przebywania dziecka w przedszkolu tylko do minimalnego czasu gwarantowanego bezpłatnego wychowania przedszkolnego. Nawet wtedy, kiedy jest agresywne i sprawia poważne problemy wychowawcze. To rodzice decydują, kiedy odbiorą dziecko z placówki. Przedszkolak, który wykazuje zachowania agresywne powinien zostać objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.