Aktualny

Autor: Wanda Pakulniewicz

Data aktualizacji dokumentu: 26 lipca 2024
  Organizacja zajęć dodatkowych w przedszkolu niepublicznym

Przedszkole niepubliczne jest zobowiązane realizować podstawę programową taką samą jak przedszkole publiczne. Natomiast organizację przedszkola niepublicznego określa jego statut nadany przez osobę prowadzącą przedszkole. Przepisy nie wskazują, co należy zawrzeć w organizacji przedszkola ani jak skonstruować rozkład dnia przedszkola. Czy to oznacza, że  możliwe jest zaplanowanie zajęć dodatkowych w czasie przeznaczonym na realizację podstawy programowej? Sprawdź, jak organizować zajęcia dodatkowe bez naruszenia zasad realizacji zadań przedszkola.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie są obowiązki przedszkola niepublicznego w zakresie realizacji podstawy programowej?
  • Jak statut przedszkola niepublicznego wpływa na organizację placówki?
  • W jaki sposób można zorganizować zajęcia dodatkowe w przedszkolu niepublicznym?
  • Jakie są konsekwencje organizacyjne, gdy nie wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych?
  • Jakie są wymogi prawne dotyczące organizacji zajęć w przedszkolu niepublicznym?

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.
Dodano: 26.08.2024

Numer 133 Sierpień/Wrzesień 2024 r.