• WSZYSTKIE

Spis treści wydania drukowanego

Temat numeru

• Warunki lokalowe dla przedszkoli

Przed rozpoczęciem działalności przedszkole musi spełnić szereg wymagań techniczno-budowlanych. Dotyczą one zarówno budynku przedszkola jak i terenu wokół placówki. Przepisy zawierają przy tym szczegółowe wytyczne w zakresie każdego z pomieszczeń zagospodarowanych przez przedszkole od sal przeznaczonych na prowadzenie zajęć, przez łazienki, kuchnię, magazyny i pomieszczenie techniczno-gospodarcze. Sprawdź, jakie są aktualne wymagania techniczno-budowlane i przeciwpożarowe dla przedszkoli publicznych i niepublicznych. Dowiedz się także, jak zaaranżować przestrzeń dla dzieci by pobyt w przedszkolu był dla nich jak najbardziej przyjazny.  Z tego artykułu dowiesz się: Jakie warunki trzeba spełnić by uzyskać zezwolenie na założenie przedszkola? Jakie wymagania techniczno-budowlane musi spełniać lokal przedszkola? Czy są jakieś wytyczne co do lokalizacji przedszkola? Jakie wymagania powinien spełniać teren przedszkola?  W jaki sposób zagospodarować teren przedszkola?  Jakie warunki powinien spełniać plac zabaw?  Jakie są nowe przepisy dotyczące placów zabaw dla dzieci? Jakie są trzy rodzaje kontroli placów zabaw? Jakie wymagania musi spełniać budynek przedszkola? Jakie wymagania przeciwpożarowe powinien spełniać budynek przedszkola?  Jakie wymagania muszą spełnić pomieszczenia przedszkola? Jakie wymagania muszą spełniać sale zajęć? Jakie są wymagania dla kuchni i zaplecza kuchennego? Jakie są wymagania dla pomieszczeń gospodarczo-technicznych? Na jakich zasadach można zainstalować monitoring w przedszkolu? Jakie wymagania techniczno-budowlane muszą spełnić przedszkola niepubliczne? Jakie wymagania techniczno-budowlane muszą spełnić inne formy wychowania przedszkolnego?

Aktualnie przeglądasz

Wydanie specjalne nr 39 Kwiecień/Maj 2024 - Nr 39