• WSZYSTKIE

Spis treści wydania drukowanego

Temat numeru

• Zasady i procedury zawierania terminowych umów o pracę w przedszkolach

Od 22 lutego 2016 r. pracownik niepedagogiczny może pracować na czas określony w tym samym przedszkolu nie dłużej niż przez 990 dni i można zawrzeć z nim maksymalnie trzy umowy terminowe. W niektórych przypadkach dyrektor powinien powiadomić o ich zawarciu okręgowego inspektora pracy. Sprawdź, jak stosować nowe przepisy w przedszkolu publicznym i niepublicznym, i uniknij popełnienia wielu kosztownych błędów.

• Sześć procedur przydatnych po zmianie przepisów o umowach terminowych

Zawieranie umów na czas określony po 22 lutego 2016 r. oraz postępowanie z umowami zawartymi przed zmianą przepisów w praktyce wciąż sprawia dyrektorom przedszkoli wiele problemów. Omówione procedury wskazują, jakie działania krok po kroku należy podejmować, aby nie popełnić błędów i nie dać pracownikowi powodów do złożenia pozwu w sądzie pracy.

Aktualnie przeglądasz

październik 2016 - Nr 5