Organizacja pracy przedszkoli różni się od szkół chociażby występowaniem zimowej przerwy świątecznej, która trwa od 23 do 31 grudnia. Przedszkola publiczne z założenia działają przez cały rok, z wyjątkiem przerwy ustalonej przez organ prowadzący. Jak jednak zasada ta ma zastosowanie przed i po świętach, gdy dzieci z reguły jest znacznie mniej niż zwykle? A jak pracują w tym okresie placówki niepubliczne? Sprawdź, jak organizować pracę przedszkola w czasie przerwy świątecznej.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Sprawdź, czy przedszkole publiczne może zmienić godziny pracy placówki w Wigilię i Sylwestra bez uzgodnienia tego z organem prowadzącym. Dowiedz się, czy wystarczającą formą będzie w tym przypadku zarządzenie dyrektora przedszkola. Upewnij się także, czy skrócenie godzin pracy placówki wprowadzone w trakcie roku będzie w ogóle możliwe.
Z tego artykułu dowiesz się:
Nauczyciele zatrudnieni zarówno w placówce feryjnej jak i nieferyjnej w okresie przerwy świątecznej i dni wolnych od zajęć nie mają urlopu wypoczynkowego nawet jeżeli w te dni w szkole wyznaczono dodatkowe dni wolne od zajęć. W tym okresie powinni pozostawać do dyspozycji dyrektora i wykonywać zlecone przez niego zadania (inne niż godziny pensum). Natomiast w placówce nieferyjnej mogą wówczas skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Jeżeli tego nie zrobią to normalnie świadczą pracę. Poznaj zasady pracy placówek feryjnych i nieferyjnych w okresie przerwy świątecznej i towarzyszących jej dni wolnych od zajęć.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.