Przedszkola to placówki nieferyjne, co oznacza, że zajęcia w nich są prowadzone przez cały rok – również w czasie szkolnych wakacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że w większości z nich w okresie letnim organizacja pracy ulega zmianie. Wynika to z organizacji dyżurów wakacyjnych oraz mniejszej liczby dzieci przyprowadzanych do placówki. Trzeba jednak pamiętać, że w tym czasie na przedszkolu nadal ciąży obowiązek zatrudniania odpowiedniej liczby specjalistów, w tym psychologa i pedagoga specjalnego.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Obowiązujące od 1 września 2022 r. przepisy dotyczące minimalnej liczby etatów nauczycieli specjalistów wciąż budzą wątpliwości. Jednym z pytań zadawanych przez osoby kierujące punktami przedszkolnymi jest to to, czy w tych formach wychowania przedszkolnego także trzeba zatrudniać specjalistów. Sprawdź, czy art. 42d ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela dotyczy również innych form wychowania przedszkolnego, w tym punktów przedszkolnych.
Pytanie nr 1. Przedszkole ma 460 uczniów, ile od 1 września 2022 r. powinno mieć etatów specjalistów w podziale na psychologa, pedagoga specjalnego, logopedy i terapeuty?
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.