Pracownik, który po wyczerpaniu 182 dni okresu zasiłkowego uzyskał świadczenie rehabilitacyjne nie musi przebywać na nim dokładnie tyle, ile zalecił lekarz orzecznik ZUS. Nie musi także wnioskować o maksymalny wymiar tego świadczenia, który wynosi 12 miesięcy. Co więcej pracownik, po spełnieniu określonych warunków może wrócić do pracy wcześniej, zanim zakończy się okres, na który przyznano mu świadczenie rehabilitacyjne. Sprawdź, na jakich warunkach jest to możliwe.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Nauczyciel, który przedłuża okres dopuszczalnej przepisami niezdolności do pracy z powodu choroby przechodząc na świadczenie rehabilitacyjne nie może po jego zakończeniu wnioskować o urlop dla poratowania zdrowia nawet jeżeli nadal jest niezdolny do pracy. Poza jednym wyjątkiem. Sprawdź, kiedy nauczyciel po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego może pójść na roczny urlop dla poratowania zdrowia.
Z tego artykułu dowiesz się:
Wiele osób zatrudnionych w przedszkolach i szkołach korzysta z dofinansowania wypoczynku w ramach „wczasów pod gruszą”. To popularne świadczenie w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), które pozwala pracownikom na zorganizowanie wypoczynku we własnym zakresie. Jednak co w przypadku, gdy pracownik przebywa na urlopie zdrowotnym lub świadczeniu rehabilitacyjnym? Czy mimo tego przysługuje mu dofinansowanie wypoczynku, czy może zostać ono wstrzymane?
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.