Poradnia psychologiczno-pedagogiczna wydaje jeden oryginał orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, rodzic może wystąpić o wydanie poświadczonych kopii. Sprawdź, jaki dokument powinien znaleźć się w dokumentacji przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.
Formy wsparcia dziecka, jakimi jest realizacja kształcenia specjalnego oraz wczesne wspomaganie rozwoju dla dziecka niepełnosprawnego, nie mogą być realizowane i dokumentowane jako jedno „wspólne” zadanie. Dowiedz się, dlaczego i jak należy postępować, jeżeli dziecko posiada zarówno orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, jak i opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Zdarza się, że rodzice informują przedszkole o rezygnacji z dalszego korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej jego dziecku. Czy mają takie prawo? Jak w takiej sytuacji powinno zareagować przedszkole, aby mimo decyzji rodziców zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie i pomoc?
Obowiązek wspomagania dzieci w rozwoju oraz dostosowania procesu wychowania, kształcenia i opieki do ich potrzeb rozwojowych jest jednym z kluczowych zadań przedszkola. Dowiedz się, jak wypełniać ten obowiązek po reformie systemu oświaty, która wprowadza wiele propozycji zmian w zakresie udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, kształcenia specjalnego i indywidualnego przygotowania przedszkolnego.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.