Rodzice dziecka objętego wczesnym wspomaganiem rozwoju w przedszkolu mają prawo zrezygnować z WWR w danej placówce. Często rezygnacja związana jest z decyzją o rozpoczęciu korzystania z WWRD w innym podmiocie. Należy jednak pamiętać, że rezygnacja nakłada na przedszkole obowiązek wyrejestrowania dziecka z SIO. Zaniechanie tego obowiązku sprawi, że nowa placówka nie będzie mogła wprowadzić do SIO opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024 dyrektorzy szkół uzyskają nowe uprawnienie. Będą mogli pozyskiwać z bazy danych SIO informacje o spełnianiu przez dzieci obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Czy to oznacza, że dyrektorzy przedszkoli nie będą musieli informować o spełnianiu obowiązku edukacyjnego?
W niepublicznych przedszkolach i niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego prowadzenie zajęć można powierzyć na podstawie umów cywilnoprawnych. Rezygnacja z umowy o pracę wymaga spełniania określonych warunków, ale co ważne – trzeba pamiętać, że informację o nauczycielach zatrudnionych na umowę cywilnoprawną zamieszcza się w SIO.
W aktualnym stanie prawnym dane do SIO są wprowadzane na bieżąco w sposób ciągły. W przypadku konieczności uzupełnienia zaległych danych należy zwrócić się do administratora SIO, którym jest minister właściwy do spraw oświaty i wychowania.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.