Upewnij się, czy organ prowadzący przychodząc na niezaplanowaną kontrolę doraźną, musi przedstawić imienne upoważnienie wydelegowanych w tym celu pracowników. Sprawdź, jakie są najważniejsze uprawnienia kontrolującego oraz jakie dokumenty dotyczące kontroli zarządczej trzeba przygotować. Dowiedz się także, jakich obszarów najczęściej dotyczą nieprawidłowości wykrywane podczas kontroli.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Kontrole w przedszkolach, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, mogą być dokonywane przez cały szereg podmiotów, od organu prowadzącego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przez Najwyższą Izbę Kontroli, Państwową Inspekcję Pracy, po Inspekcję Sanitarną itd. Dla dyrektora każda kontrola to stresujący moment, ale przede wszystkim obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków do jej przeprowadzenia. Ważne są przygotowanie miejsca, w którym osoba kontrolująca może wykonywać swoje czynności przez nikogo nie niepokojona, jak również konieczność przygotowania do wglądu dokumentacji, której wymaga kontrolujący. W tym wydaniu podpowiadamy, jak przygotować się na kontrole różnych instytucji zewnętrznych, by przebiegły sprawnie i pomyślnie dla dyrektora.
Kontrola sprawowana przez organ prowadzący w przedszkolu publicznym jest całkowicie odmienna od tej, jaką może sprawować osoba prowadząca przedszkole niepubliczne.
Głównym punktem kontroli finansowej w przedszkolu prowadzonej m.in. przez urząd skarbowy i organ prowadzący jest sposób wykorzystania dotacji przedszkolnej. Przed jej rozpoczęciem dyrektor musi przygotować dokumenty, które nie obejmują jedynie druków typowo finansowych. Sprawdź, jak się przygotować do kontroli w przedszkolu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.