Nowe ryzyko i wyzwania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 pozostają bez wpływu na zasady odpowiedzialności pracodawców z tego tytułu. Jednak od tego, jakie działania i starania podjął pracodawca, może zależeć bowiem zakres jego odpowiedzialności w przypadku zakażenia pracownika wirusem.
Żadne przepisy wewnętrzne szkół i placówek oświatowych nie zawierają zapisów o organizacji pracy w trakcie epidemii i zawieszenia zajęć. Dlatego wszystkie wdrażane w oświacie rozwiązania są jedynie próbą poradzenia sobie z szeregiem problemów, jakie przyniósł koronawirus i zawieszenie zajęć. Mimo tych trudności musimy wszyscy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, przeorganizować pracę pracowników, sprawdzić umowy z kontrahentami i dostawcami w zakresie możliwości zmiany ich warunków lub odstąpienia itp. Do tego będzie potrzebne sporządzenie kilku dokumentów – wszystkie decyzje warto bowiem mieć udokumentowanie.
Coraz większa liczba stwierdzonych zachorowań na wirusa COVID-19 poskutkowała wprowadzeniem nowej ustawy kryzysowej. Sprawdzamy, co nowe przepisy oznaczają dla szkół i placówek oświaty.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.