Przepisy prawa oświatowego regulujące zasady rekrutacji do przedszkoli nie mówią, jak należy rozumieć pojęcie „niepełnosprawność kandydata”. Nie wskazuje się również, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o przyjęcie do przedszkola, aby potwierdzić spełnienie kryterium niepełnosprawności. Zatem – jaki dokument powinien dostarczyć rodzic na potwierdzenie spełnienia przez dziecko kryterium niepełnosprawności? Sprawdź, jakie stanowisko zajął w tej sprawie Naczelny Sąd Administracyjny.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Posiadanie dziecka wiąże się dla pracowników z wieloma przywilejami. Dla przykładu należy wspomnieć o tzw. opiece, czyli zwolnieniu od pracy w związku z wychowywaniem dziecka do lat 14, zakazie zatrudnienia pracownika wychowującego dziecko do ukończenia przez nie 8. roku życia bez jego zgody w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, delegowaniu poza stałe miejsce pracy itd. Czy przepisy przewidują jakieś dodatkowe uprawnienia dla pracownika – rodzica dziecka z niepełnosprawnością? Tak, w dodatku jest ich całkiem sporo. Natomiast w związku z tym, że przywilej po stronie pracownika najczęściej odpowiada obowiązkowi po stronie pracodawcy, zapraszamy do lektury artykułu.
© Wiedza i PraktykaStrona używa plików cookies.Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.