• WSZYSTKIE
  • 2020

Spis treści wydania drukowanego

Temat numeru

• Urlopy wypoczynkowe nauczycieli i pracowników przedszkoli

Pracownicy przedszkoli korzystają z urlopów wypoczynkowych zarówno na zasadach określonych w Karcie Nauczyciela jak i Kodeksie pracy. W przypadku niektórych pracowników ustalenie wymiaru urlopu i jego prawidłowe udzielenie wymaga zastosowania regulacji z oby tych ustaw. Sprawdź zatem, jak zgodnie z przepisami wyliczać i udzielać urlopów wypoczynkowych pracownikom przedszkoli publicznych i niepublicznych. Poznaj także zasady ustalania wynagrodzenia i ekwiwalentu urlopowego oraz prowadzenia dokumentacji urlopowej. Z tego artykułu dowiesz się m.in.: Na jakich zasadach pracownicy przedszkola korzystają z urlopów wypoczynkowych. Jak planować urlopy w przedszkolu. Jak obliczyć wymiar urlopu w ramach pierwszej pracy w oświacie. Jak obliczyć wymiar urlopu nauczyciela zatrudnionego na część etatu i przez część roku. Jak obliczyć wymiar urlopu dyrektora w roku powierzenia funkcji kierowniczej i zaprzestania jej pełnienia. Jak obliczyć wymiar urlopu przy zmianie stanowiska pracy w trakcie roku. Jak obliczyć wymiar urlopu przy przejściu ze szkoły do przedszkola w trakcie roku. Jakie są zasady udzielania urlopu wypoczynkowego nauczycielom przedszkoli. Jakie są zasady nabywania prawa do pierwszego i kolejnego urlopu pracowników kodeksowych. Jak obliczyć wymiar urlopu pracownika zatrudnionego na część etatu. Jak przeliczyć urlop pracownika w razie nabycia prawa do 26 dni urlopu w trakcie roku. Jak obliczyć wymiar urlopu w razie zatrudnienia w trakcie roku w ramach kolejnej umowy. Jak obliczyć wymiar urlopu w razie zatrudnienia w trakcie roku na pierwszą umowę o pracę. Jak obliczyć wynagrodzenie i ekwiwalent urlopowy nauczycieli przedszkola. Jak obliczyć wynagrodzenie i ekwiwalent urlopowy pracowników korzystających z urlopu na zasadach Kodeksu pracy. Na jakich zasadach możliwe jest przeniesienie urlopu na kolejną umowę o pracę. Do kiedy trzeba udzielić pracownikowi zaległego urlopu. Kiedy przedawnia się prawo do urlopu. Jak wykazać urlop wypoczynkowy w świadectwie pracy. Na czym polega prowadzenie odrębnej dokumentacji urlopowej. Kiedy i na jakich zasadach możliwe jest wezwanie do pracy pracowników w okresie urlopu wypoczynkowego.

Aktualnie przeglądasz

Wydanie specjalne nr 40 Lipiec/Sierpień 2024 - Nr 40