Podsumowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021

Autor: Bożena Winczewska

Data aktualizacji dokumentu: 21 czerwca 2021
d3cc2ab0c9a937c842328c652c1d73d9a5a71917-xlarge (1)

Zbliżający się koniec roku szkolnego to odpowiedni czas na podsumowanie efektów pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu. Za podsumowanie odpowiedzialny jest dyrektor i to on ocenia pracę nauczycieli i specjalistów w kontekście efektywności udzielanego dzieciom i ich rodzicom wsparcia. Zadanie to najlepiej zacząć od zgromadzenia dokumentów i materiałów źródłowych. Sprawdź, jak wywiązać się z tego obowiązku.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jak często należy dokonywać podsumowania działań podejmowanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Jak podsumowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu powinno wyglądać od strony organizacyjnej.
  • Jak rozwiązać problemy organizacyjne.
  • Jak ocenić efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej w czasie epidemii.
  • Jak powinno wyglądać podsumowanie działań podejmowanych przez nauczycieli i specjalistów.
  • Jakie materiały trzeba zgromadzić w celu dokonania podsumowania.
  • W jaki sposób przeanalizować pracę nauczycieli i specjalistów.
  • Co nie sprzyja efektywności udzielanej pomocy.
  • Na czym może polegać wspomaganie realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Jak wykorzystać wnioski z podsumowania sformułowane przez dyrektora przedszkola.

Autor: Bożena Winczewska

wieloletni wizytator kuratorium, specjalista prawa oświatowego